Brf Maglebo Lund

Tubus System arbetar nu med att relina avloppsrör hos Bostadsrättsföreningen Maglebo i Lund.
Vi har fått oss en pratstund med föreningens ordförande Dan Relin:
Berätta lite om er förening!
-”Vår förening bildades 2001 och består av 16 lägenheter. I mitten av 70-talet så renoverade vi de flesta av våra avloppsstammar, så relining känner vi till.
Hur kom ni i kontakt med Tubus System första gången?
-”Under 2019 spolade och filmade vi våra avloppsrör och då upptäcktes det att vi var i behov av en större renovering. Vi tog då in några offerter på relining och valet föll på Tubus System. Bl.a på grund av tidsplanen och priset men framförallt att ni kunde vara så flexibla med när ni kunde starta arbetet hos oss.
Vad är det som Tubus System gör hos er?
-”Ni relinar avloppsrören i alla lägenheter, alla avloppsstammar och alla samlingsledningar.
Nu är vi halvvägs in i projektet, hur har ni hittills upplevt vårt arbete och vår personal?
-” Det som verkligen utmärker Tubus System är att ni är hjälpsamma, tillmötesgående och de små problem som har dykt upp på vägen har ni löst med bravur! Ni har även lämnat bra och tydlig information så att man i god tid har vetat vad som skall ske och när det skall ske.
https://tubussystem.se/vara-tjanster/relining/Relining med Tubus System kan jag varmt rekommendera!

Tillbaka
Inställningar för cookies
Vår webbsida använder cookies för att hemsidan och våra tjänster ska fungera som de ska. Cookies hjälper oss att förbättra användarvänligheten för dig som besökare, och därför är vissa cookies nödvändiga för att webbsidan ska vara fullt fungerande. Nedan kan du läsa mer om våra cookies och vilka som är valbara.
Inställningar för samtycke
Inställningar för samtycke
Nödvändiga cookies
Dessa cookies används då våra besökare använder en funktion på vår webbplats och är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera fullt ut. Dessa cookies kan därför inte stängas av. Cookies används exempelvis då du fyller i ett formulär eller skapar ett konto och lagrar ingen personlig identifierbar information.
Prestanda cookies
Denna typ av cookie hjälper oss att följa antal besök på vår webbsida och hur våra användare hittade till oss. Vi använder cookies till att mäta och analysera för att exempelvis kunna förbättra användarvänligheten på vår webbplats. Vi kan med hjälp av våra insamlade cookies analysera hur användaren navigerar på webbplatsen, och ta bort irrelevanta sidor och information för att skapa ett så användbart material för våra kunder som möjligt. Den information som vi sparar är exempelvis vilka produktsidor som du besöker.
Marknadsföring
Dessa cookies används för att kunna analysera hur vi kan marknadsföra våra produkter och tjänster. Insamlingen av cookies kan exempelvis hjälpa oss att anpassa annonser till våra besökare baserat på dess tidigare användning av våra tjänster.