Brf Maglebo Lund

Tubus System arbetar nu med att relina avloppsrör hos Bostadsrättsföreningen Maglebo i Lund.
Vi har fått oss en pratstund med föreningens ordförande Dan Relin:
Berätta lite om er förening!
-”Vår förening bildades 2001 och består av 16 lägenheter. I mitten av 70-talet så renoverade vi de flesta av våra avloppsstammar, så relining känner vi till.
Hur kom ni i kontakt med Tubus System första gången?
-”Under 2019 spolade och filmade vi våra avloppsrör och då upptäcktes det att vi var i behov av en större renovering. Vi tog då in några offerter på relining och valet föll på Tubus System. Bl.a på grund av tidsplanen och priset men framförallt att ni kunde vara så flexibla med när ni kunde starta arbetet hos oss.
Vad är det som Tubus System gör hos er?
-”Ni relinar avloppsrören i alla lägenheter, alla avloppsstammar och alla samlingsledningar.
Nu är vi halvvägs in i projektet, hur har ni hittills upplevt vårt arbete och vår personal?
-” Det som verkligen utmärker Tubus System är att ni är hjälpsamma, tillmötesgående och de små problem som har dykt upp på vägen har ni löst med bravur! Ni har även lämnat bra och tydlig information så att man i god tid har vetat vad som skall ske och när det skall ske.
Relining med Tubus System kan jag varmt rekommendera!

Tillbaka
Denna sidan använder cookies, genom att fortsätta godkänner du användandet av cookies.